Gładka i promienna cera jest podstawą do lepszego samopoczucia i stworzenia idealnego makijażu. Dlatego poza podstawową pielęgnacją, jak codzienny demakijaż i nawilżanie skóry, należy pamiętać o jej złuszczaniu. Idealnym sposoben na złuszczenie martwego naskórka jest peeling kawitacyjny.
Peeling kawitacyjny jest to zabieg polegający na oczyszczeniu skóry dzięki ultradźwiękom. Wibracje ultradźwiękowe, wzbogacone o mikromasaż, dodatkowo poprawiają mikrokrążenie i dotleniają zmęczoną skórę. Bardzo istotną kwestią jest to, że peeling kawitacyjny jest zabiegiem bezbolesnym. Przeznaczony jest również dla osób posiadających bardzo wrażliwą skórę i nie mogą korzystać z oczyszczania manualnego. Zabieg rozpoczyna się od zwilżenia skóry twarzy. Następnie kosmetyczka używa ultradźwięków specjalnie przeznaczoną do tego szpatułką. Należy pamiętać, że ultradźwięki działają tylko wtedy, kiedy skóra jest zwilżona.
Popularną praktyką w salonach kosmetycznych jest poddanie się zabiegowi peelingu kawitacyjnego przed rozpoczęciem innego zabiegu kosmetycznego. Skóra po peelingu kawitacyjnym jest dokładnie oczyszczona, wygładzona i przygotowana na przyjęcie kolejnych substancji odżywczych (np. ampułki). Peeling kawitacyjny usuwa martwe komórki skóry dlatego też wnikanie kosmetyków do wnętrza skóry staje się znacznie łatwiejsze. Peeling kawitacyjny można wykonywać jednorazowo, lub jeśli istnieje taka potrzeba, raz w tygodniu przez okres kilku tygodni. Aby podtrzymać efekt i cieszyć się gładką, zdrową skórą, warto poddawać się zabiegowi peelingu kawitacyjnego raz w miesiącu.
Zalety peelingu kawitacyjnego:
- zabieg jest bezbolesny
- usuwa martwy naskórek i nadmiar serum
- wygładza blizny
- regeneruje skórę
- dokładnie oczyszcza skórę twarzy
- rozjaśnia przebarwienia skóry
- wzmaga produkcję kolagenu
- poprawia mikrokrążenie
Peelingu kawitacyjnego nie powinno się stosować, jeśli:
- jesteś w ciąży
- masz niewydolność krążenia
- chorujesz na osteoporozę
- posiadasz metalowe implanty w ciele
Mikrodermabrazja diamentowa z dnia na dzień cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Jest to bezbolesny i krótki zabieg skutecznie regenerujący i odmładzający skórę. Mikrodermabrazja zaliczana jest do peelingów mechanicznych, których celem jest pobudzenie komórek skóry do regeneracji. Zabieg Mikrodermabrazja polega na ściśle kontrolowanym mikrościeraniu powierzchni skóry przy pomocy specjalistycznej głowicy diamentowej. W odróżnieniu do głębokiej dermabrazji, resurfacingu laserowego czy peelingów chemicznych, mikrodermabrazja jest zabiegiem dużo delikatniejszym ponieważ ściera wyłącznie górne warstwy naskórka. Jest to zabieg bezbolesny, który nie powoduje blizn, podrażnień, opuchlizny czy też przebarwień. Mikrodermabrazja stanowi bezpieczną alternatywę dla dość inwazyjnych i bolesnych zabiegów medycyny estetycznej. Mikrodermabrazja diamentowa jest polecana przede wszystkim dla osób, które mają delikatną cerę, skłonną do podrażnień i alergii. Zabieg jest bardzo łagodny, całkowicie bezbolesny i trwa około 60 minut. Zabieg mikrodermabrazja przeprowadzany jest przy użyciu metalowej końcówki z diamentowymi głowicami, które bardzo delikatnie ścierają naskórek podczas przesuwania się po twarzy.
Główne wskazania do wykonania zabiegu mikrodermabrazji:
- suchość i wiotkość skóry,
- zmarszczki,
- przebarwienia,
- rozszerzone pory skórne,
- powstrzymanie starzenia się skóry,
- płytkie blizny i rozstępy,
- eliminacja zmian trądzikowych, blizn, łojotoku, zaskórników i prosaków.
Efekty:
- wygładzenie skóry,
- eliminacja nadmiernego rogowacenia i suchości skóry oraz jej regeneracja,
- zmniejszenie drobnych zmarszczek,
- redukcja zaskórników,
- wzrost absorpcji składników aktywnych z preparatów kosmetycznych,
- pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny,
- wzmocnienie zdolności obronnych skóry,
- stymulacja mikrokrążenia, co powoduje lepsze odżywienie komórek skóry,
- poprawa kolorytu i struktury skóry,
- zmniejszenie łojotoku.