Aby skóra wyglądała ładnie i zdrowo, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Pomoże to w ujędrnieniu i ujednoliceniu kolorytu.

Mycie twarzy – pamiętaj o codziennym myciu twarzy rano i wieczorem. Dokładnie usunięcie makijażu po całym dniu to podstawa! Poranne umycie twarzy zmywa warstwę bakterii, którą wydaliła skóra w ciągu nocy. Używaj specjalnych kosmetyków do mycia twarzy, a po każdym myciu nakładaj krem nawilżający.

Peeling – złuszczanie jest potrzebne zarówno na twarzy, jak i na całym ciele. Usuwa martwy naskórek i pozwala skórze się zregenerować i dotlenić. Peeling wykonuj raz w tygodniu.

Nawilżanie – każda kąpiel, słońce, mróz, klimatyzacja i wiele innych czynników, wysusza skórę i narusza jej barierę ochronną. Dla tego do codziennej pielęgnacji należy włączyć nawilżanie balsamem i kremami.

Nie wyciskaj krostek – wyduszanie powoduje rozsianie bakterii na resztę twarzy. Przez to skóra narażona jest na powstanie nowych wyprysków. Wyduszanie zostawia także nieestetyczne ślady i blizny, utrzymujące się nawet kilka miesięcy. Sposobem na wypryski powinny stać się odpowiednie maści lub inne kosmetyki przepisane przez dermatologa.

Picie wody – oprócz herbaty, kawy i innych napojów, nie można zapomnieć o piciu wody. Woda nawadnia wszystkie organy, a także skórę. Dzięki jej regularnemu piciu, skóra jest napięta, bardziej elastyczna i gładka.

Zdrowe odżywianie – jeśli chcesz aby Twoja skóra dobrze wyglądała, musisz dobrze jeśćJ Dieta bogata w warzywa i owoce odwdzięczy się pięknym wyglądem.