slide-01

Mezoporacja jest to technologia umożliwiająca wprowadzanie substancji aktywnych w sposób nie inwazyjny na głębokość dorównującą metodom igłowym. Wtłaczanie substancji aktywnych możliwe jest dzięki unikalnej i opatentowanej technologii wykorzystującej w swym działaniu odpowiednio modulowaną falę prądu zmiennego. Technologia ta została zaaprobowana przez najbardziej rygorystyczną, amerykańską organizację FDA (Food and Drug Administration / Agencja ds. Żywności i Leków) i wzbudziła międzynarodowe zainteresowanie.

Mechanizm działania opiera się o reaktywację naturalnych procesów metabolicznych organizmu z jednoczesnym nasileniem procesów regeneracji tkanek. Sam zabieg trwa zaledwie 20 minut, jest bezbolesny i klient może natychmiast wrócić do codziennej aktywności. Zabiegi Mezoporacji mają niezwykle wszechstronne zastosowanie i mogą pozytywnie wpływać na najbardziej powszechne defekty estetyczne począwszy od zmarszczek, przez zaburzenia barwnikowe, problemy naczyniowe, nadmierna suchość skóry, utrata jędrności, aż do lokalnego nadmiary tkanki tłuszczowej.

Zasada działania Mezoporacji Acthyderm opiera się na połączeniu czterech mechanizmów: elektroporacji, elektropulsacji, normalizacji pH oraz ucisku mechanicznego. Istota mezoporacji opiera się na zastosowaniu modulowanej fali impulsów elektrycznych o niskim potencjale, które, poprzez stopniowe sumowanie swoich energii, prowadzą do otwarcia elektrofor „funkcjonalnych bram” pomiędzy komórkami, a także kanałów w strukturach tkankowych. Prowadzi to do aktywacji naturalnego przepływu płynu tkankowego, co umożliwia transport różnych substancji leczniczych takich jak elastyna, kolagen, kwas hialuronowy, a również innych związków aktywnych: związków botulinopodobnych, dermatokosmetyków, witamin i aminokwasów, do macierzy śródmiąższowej i – w niektórych przypadkach – do wnętrza samej komórki. Elektropulsacja, oprócz otwierania kanałów, pozwala na ukierunkowanie prądu substancji o dodatnim ładunku. Ucisk mechaniczny, wywierany za pomocą specyficznej elektrody z końcówką kulkową ROLL-ON, pozwala na zmniejszenie impendancji tkanki poddanej zabiegowi, co równocześnie sprzyja drenażowi płynów. Mezoporacja przeprowadzana profesjonalnie przez przeszkolony personel medyczny, kosmetologa, jest skuteczną alternatywą inwazyjnych metod.